Акредитація

Порядок взяття на облік осіб, які здійснюють операції з товарами

Особа, яка здійснює операції з товарами (або її представник, повноваження якого підтверджені довіреністю або письмовим договором між ним та особою, яку він представляє), для взяття на облік подає заяву про взяття на облік особи, яка здійснює операції з товарами, за формою N 1-ЗЕД, наведеною в додатку 1 до Порядку № 552 від 15.06.2015р.;

Заява подається в паперовому вигляді безпосередньо до відповідного підрозділу митниці або засобами електронного зв'язку на адресу Інформаційного порталу ДФС, з використанням надійних засобів ЕЦП з посиленими сертифікатами відкритих ключів.

Заяви, подані засобами електронного зв'язку, опрацьовуються автоматично засобами ЄАІС.

За бажанням особи, яка здійснює операції з товарами, разом із заявою в паперовому вигляді особа може подати її електронну копію без застосування ЕЦП.

Митному брокеру для заповнення заяви, необхідно вислати електронною поштою або факсом наступні документи:

  1. Виписка з державного реєстру;
  2. Довідка органів державної статистики, або витяг;
  3. Свідоцтво ПДВ, або витяг;
  4. Довідка банку(ків) в якій міститься наступна інформація:
    • Повна назва банку;
    • МФО;
    • Код ЄДРПО;
    • Юридична адреса.
  5. Копія паспорта (1 та 2 стр.) та ІПН директора, головного бухгалтера та осіб уповноважених на роботу з митницею.
  6. Номера телефонів та e-mail.

 

У чому полягає акредитація на митниці?

Якщо ви плануєте займатися зовнішньоекономічною діяльністю, то попередньо вам необхідно буде пройти таку процедуру, як акредитація. На митниці в Україні факт реєстрації буде підтверджений карткою з індивідуальним обліковим номером. Фахівці відділу статистики конкретної митниці виробляють митну акредитацію відповідно до законодавства України. Вони перевіряють облікові дані клієнта, після чого вносять їх в електронну базу.

Чим небезпечна відсутність такої акредитації?

У разі нехтування даної процедури у підприємця виникають проблеми з веденням зовнішньоекономічної діяльності. Ви не зможете виробляти транзит будь-яких товарів через кордон. Також вам буде заборонено оформляти транзитні вантажі компанії. Митна акредитація в Києві, Дніпрі, Львові та інших населених пунктах — обов'язкова умова для укладення зовнішньоекономічних контрактів. Відсутність картки ЗЕД стає шлагбаумом для митного оформлення вантажів, здійснення будь-яких експортно-імпортних заходів.

Де здійснюється акредитація на митниці?

За чинним в Україні законодавством виконувати реєстрацію такого типу можна в митному органі будь-якого регіону. Однак переважно дана процедура проводиться за місцем реєстрації конкретного підприємства. Що утворюється на стадії постановки на облік номер є унікальним і дійсним для всієї митної системи України. Присвоєння однакових номерів для різних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності неможливо. Тому, якщо потрібно митна акредитація в Дніпрі, Києві, Одесі, то для цього можна звертатися на митницю в будь-якому населеному пункті країни. У тому числі ви можете скористатися послугами нашої компанії «Ексім Консалт», незалежно від місця вашої підприємницької діяльності.

Як часто виконується митна акредитація?

Даний захід здійснюється лише один раз. Однак згодом потрібно буде неодмінно вносити всі зміни, пов'язані з підприємством. Адже на фірмі може змінитися керівництво, адреса, банківські рахунки, головний бухгалтер, відповідальний співробітник, а також багато інших основоположні дані. Всі їх потрібно оновлювати за потреби в картці обліку юридичної особи або фізичної (ФОП) на митниці.

Чим в Україні регламентується дана процедура?

Процес акредитації на митниці в Україні здійснюється на основі Митного Кодексу, який останній раз змінювався в січні поточного року. Також дана процедура регламентується наказом МФУ № 552, виданим в червні 2015 року. У цьому документі стверджується порядок постановки на облік осіб, які виробляють торговельні операції.

В якому ресурсі подається Заява на акредитацію?

Незалежно від того, де саме ви плануєте подавати Заяву для постановки на облік або зміна внесених раніше даних, вам доведеться працювати в спеціалізованому ПЗ. Таке програмне забезпечення використовують всі митні брокери. Адже під час реєстрації потрібно подавати електронну заяву в форматі, створеному спеціально для митних структур, що функціонують в Україні.

Яка вартість митної акредитації в Україні?

У так званому твердому вигляді дана послуга в нашій країні є платною. Але якщо ви звернетеся в ТОВ «Ексім Консалт», то зможете виконати митну акредитацію недорого. На це у вас піде не більше 5 хвилин. При цьому наші фахівці гарантують найвищу якість і точність здійснення всіх процедур. Також ви можете розраховувати на конфіденційність одержуваних послуг і збереження ваших даних.

Всім, кому потрібно замовити митну акредитацію, пропонуємо скористатися послугами нашої компанії ТОВ «Ексім Консалт». Ми володіємо достатнім досвідом і професіоналізмом для роботи в даній сфері. Тому послугами наших митних брокерів користується величезна кількість підприємців України.