Правила та рекомендації щодо виїзду і в’їзду в Україну громадян України

Правила та рекомендації щодо виїзду і в’їзду в Україну громадян України

Правила та рекомендації щодо виїзду і в’їзду в Україну громадян України

Відповідно до Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» від 21 січня 1994 року громадяни України мають конституційне право виїхати з України (крім окремих випадків, передбачених цим Законом) та в’їхати в Україну.

право на виїзд з України і в’їзд в УкраїнуДокументами, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну та посвідчують особу громадянина України під час перебування за її межами, є:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон (громадяни України для поїздок у Російську Федерацію і Республіку  Білорусь  можуть використовувати загальногромадянський паспорт);
  • дипломатичний паспорт;
  • службовий паспорт;
  • посвідчення особи морякапроїзний документ дитини;
  • посвідчення особи моряка.

У передбачених міжнародними договорами України випадках замість зазначених документів можуть використовуватися для виїзду за кордон інші документи.

У разі втрати громадянином України зазначених вище документів, документом, що дає право на в’їзд в Україну, є посвідчення особи на повернення в Україну, яке видається закордонними дипломатичними установами.

проїзний документ дитиниГромадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на повернення в Україну.

Порядок в’їзду до іноземної держави регулюється законодавством відповідної держави, а також відповідними міжнародними договорами України у сфері взаємних поїздок громадян.

З інформацією щодо режиму в’їзду громадян України до іноземних країн  Ви можете ознайомитись на сайті МЗС України у відповідному розділі: http://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/travel-advice/entering-foreign-countries.

Перетинання громадянами України державного кордону України здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України після пред’явлення одного із зазначених вище документів.

Готуючись до виїзду за кордон, громадянам бажано ознайомитися з інформацією про країну в’їзду, зокрема: її чинним законодавством; умовами перебування на її території; медичним обслуговуванням (особливо питанням страхування життя і здоров’я від нещасних випадків, що можуть статися під час подорожі); можливостями працевлаштування та навчання в країні перебування; особливостями дорожнього руху (для водіїв); календарем святкових та вихідних днів тощо.

Батькам, які планують здійснити подорож за кордон з дитиною (без другої особи з подружжя), слід подбати про отримання нотаріально засвідченої згоди на це другого з батьків.

Бажано занотувати адреси та контактні телефони дипломатичного представництва чи консульської установи України в країні, де громадянин перебуватимете, а також мати з собою: дві фотокартки розміром 3,5Х4,5 см; ксерокопію паспорта громадянина України для виїзду за кордон (першої, другої сторінки та сторінки з дійсною візою), у випадку поїздки з дитиною –  копію свідоцтва про її народження, що у разі звернення до закордонної дипломатичної установи України з приводу втрати закордонного паспорта значно прискорить оформлення необхідних документів для повернення в Україну.

Зроблені копії радимо зберігати окремо від оригіналів документів.

При виникненні надзвичайної ситуації за кордоном за участю громадянина України необхідно звернутися до найближчої дипломатичної чи консульської установи України та повідомити про подію з метою оперативного отримання необхідної допомоги (більш детальна інформація з цього питання розміщена на сайті МЗС у розділі «Надзвичайні ситуації»: http://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/nz).

У разі відсутності в країні перебування закордонної дипломатичної установи України, громадянин України може зв’язатися особисто або через рідних/знайомих в Україні з відділом оперативної роботи Департаменту консульської служби МЗС за номерами телефонів: (044) 238-16-57, факс: (044) 238-18-24 або надіслати повідомлення на адресу електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua з метою уточнення місцезнаходження української закордонної установи в одній із сусідніх з країною перебування держав, яка забезпечує надання співвітчизникам необхідної у таких випадках допомоги.

Источник: https://roadsweb.wordpress.com