Євробляхи

"Євробляхи": акциз зменшили, контроль посилили, використання обмежили.

8 листопада депутати прийняли два законопроекти №8487 та №8488, суть яких здешевити розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією.

Оподаткування

Відразу зазначимо, що "здешевили" тільки акцизний податок. ПДВ ввізне мито, та збір у Пенсійний фонд залишили без змін (а це до 35 % вартості авто)

Акцизний податок буде розраховуватись так:

Ставка = Ставка базова х Кдвигун х Квік, де:

Ставка базова - ставка податку в євро за 1 штуку транспортного засобу (наприклад, для бензинового двигуна з об'ємом до 3000 куб. сантиметрів ставка становить 50,0 євро);

Кдвигун - коефіцієнт, що визначається діленням об'єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння відповідного транспортного засобу в куб. см на 1000 куб. см;

Квік - коефіцієнт, що дорівнює кількості повних календарних років з року випуску авто.

Законопроектом № 8487 також передбачено пільги, з першого дня набрання чинності Законом по 30-й календарний день (включно) від дня набрання чинності спеціальним тимчасовим порядком, але не пізніше 60 календарних днів від дня набрання чинності Законом, ставки податку для легкових авто визначаються із застосуванням коефіцієнта 0,5.

Із тридцять першого дня набрання чинності тимчасовим порядком (який буде затверджено у випадку прийняття супровідних змін до Митного кодексу), але не пізніше 90 календарних днів від дня набрання чинності Законом, коефіцієнт ставки податку для таких авто підвищується і становить 0,75.

Ці коефіцієнти застосовуються для одного авто, увезеного для використання.

Скільки ж буде коштувати розмитнення з урахуванням нового Закону? Колеги з LIGA.net розрахували ставки акцизу при реєстрації імпортних автомобілів.

Контроль та відповідальність

Законопроектом №8488 прописано алгоритм взаємодії митників, поліцейських та прикордонників, передбачено створення автоматизованої системи обміну інформацією Нацполіції нададуть право перевіряти авто з єврономерами, збільшено штрафи за порушення митних правил і т.д.

З метою контролю за державною реєстрацією транспортних засобів органи доходів та зборів в автоматизованому режимі зобов'язані передавати органам Нацполіції інформацію про:

  • строки тимчасового ввезення ТЗ або переміщення в митному режимі транзиту із зазначенням відомостей про осіб, які тимчасово їх ввезли або помістили в режим транзиту;
  • ТЗ, щодо яких порушено строки тимчасового ввезення або переміщення в митному режимі транзиту, із зазначенням відомостей про осіб, які їх ввезли.

Митний кодекс також доповнено наступними перехідними положеннями:

Тимчасово, впродовж 180 днів з дня набуття чинності Закону митне оформлення легкових авто для їх вільного обігу на митній території України і які ввозяться в період з 1 січня 2015 року до дня набуття чинності Закону, які знаходиться в митних режимах тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється з виконанням митних формальностей відповідно до тимчасового порядку, який затвердить Кабмін.

До набуття чинності тимчасового порядку митне оформлення легкових авто здійснюється в порядку, передбаченому законодавством.

Впродовж 180 днів з дня набуття чинності Закону митне оформлення легкових авто по якому не дотримані строки та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється за умови сплати належних митних платежів та добровільної сплати до державного бюджету коштів в сумі, рівній розміру п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн.). Дотримання цих умов звільняє осіб, відповідальних за дотримання строків та умов (вимог) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, від адміністративної відповідальності, передбаченої статтями 470, 481 і 485 ТК, за порушення митних правил.

Тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами автомобілів, мотоциклів і причепів до них у кількості більше однієї одиниці на кожну товарну позицію дозволяється за умови письмового декларування і із застосуванням до них заходів гарантування.

Авто і мотоцикли, що ввозяться громадянами-резидентами у зв'язку з виконанням своїх обов'язків по укладених трудових договорах на підприємства-нерезиденти(при підтвердженні документами) зважають транспортними засобами особистого користування. Тимчасове ввезеннятаких транспортних засобів дозволяється на строк до 10 діб за умови письмового декларування і із застосуванням до них заходів гарантування.

Транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами більш ніж на 30 днів, підлягають державній реєстрації. Порядок державної реєстрації таких транспортних засобів встановить Кабмін.

Збільшуються штрафні санкції за порушення строків переміщення транспортних засобів особистого користування в митному режимі транзиту. Штраф за перевищення строку від 10 до 20 діб - 8500 грн., від 20 до 30 діб - 85 000 грн., більш ніж на 30 діб (а також за втрату) - 170 тис. грн., або їх конфіскацію за рішенням суду.

Штрафні санкції за порушення термінів переміщення транспортних засобів особистого користування і транспортних засобів комерційного призначення в митному режимі тимчасового ввезення. Штраф за перевищення терміну від 10 до 20 діб - 17 тис. грн., від 20 до 30 діб - 85 тис. грн., більш ніж на 30 діб(а також за втрату) - 170 тис. грн., або їх конфіскацію.